نکات کاربردی در مورد انعقاد قرارداد

1-بررسی شخصیت طرف مقابل معامله

قبل از انعقاد قراردادهای مهم،راجع شخصیت  طرف معامله خود، محل سکونت وکار وی ، تحقیق نمائید، شاید بیان این نکته برای بعضی از اشخاص پیش پا افتاده باشد ،ولکن بررسی این نکات ریز اثرات زیادی در دیدگاهتان در جهت انجام معامله دارد 

 2-بررسی قراردادها ،قبل از امضاء توسط وکیل دادگستری

قبل از امضای هر نوع قرارداد ،یک نسخه ازآن را جهت بررسی ومطالعه ، به یک وکیل یا کارشناس  حقوقی نشان دهید، تا در خصوص مفاد آن و آثار وضمانت اجرای آن ،به شما توضیح دهد ، چرا که نوع قرارداد و شرایط مندرج در آن، شالوده اصلی موفقیت شما در هر پرونده میگردد

3-.اخذ استعلامات

قبل از انعقاد معاملات، استعلامات خود را از اداره ثبت و بانکها و سازمان های مربوطه ،به عمل آورید. این امر موجب می گردد تا با چشم باز ، مبادرت به انعقاد قرارداد با دیگران ،بپردازید.

4- مکتوب کردن تمام توافقات

به هیچ وجه به حرف های دیگران اطمینان ننمائید چرا که کمرنگترین نوشته ها اثرشان از حافظه بهتر است و سعی نمائید تمامی توافقات و حتی جزئیات آن را به صورت مکتوب در آورید و در صورت حصول اختلاف سهل ترین راه مراجعه به آن نوشته است.

5- از رودربایستی با دیگران بپرهیزید و مواظب نیات پنهان دیگران باشید.

6- اصل را بر عدم اطمینان بگذارید و تا جایی که می توانید کارتان را محکم نمائید.

7-آشنایی با مفاهیم قانونی

تا جایی که می توانید به بعضی از مفاهیم قانونی آشنا شوید. به طور مثال تفاوت فسخ، انفساخ، ابطال قرارداد، اقاله، نحوه صدور چک و غیره… .

8- سعی نمائید در هنگام انعقاد قرارداد و انجام معاملات ،از یک وکیل  و متخصص شما را همراهی نماید.

در صورت نیاز به انعقاد قرارداد قانونی و دقیق با ما تماس بگیرید.

گروه حقوقی امانت 

نکات کاربردی در مورد انعقاد قرارداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *